Výměna rozvodových řemenů

Většina moderních vozů má ve svém motoru složitý rozvodový systém. Všechny jeho části je třeba pravidelně měnit, jinak hrozí velká a drahá oprava. Kromě samotného řemene, který bývá nejnamáhanější částí mechanismu, jsou součástí rozvodů i vodící a napínací kladky. V některých vozech se místo rozvodového řemene používá pro pohon řetěz. I ten je třeba pravidelně kontrolovat, popř. vyměnit.

V případě, že rozvodový mechanismus selže, stane se, že se v motoru střetnou písty s ventily. Poškození může být od nejméně vážného, kdy se ohnou jen ventily, po katastrofální, kdy může dojít k poškození celého bloku motoru, ohnutí ojnice a třeba i kliková hřídele. Při výměně rozvodů je třeba vyměnit celý systém, tedy řemen včetně kladek, případně vodního čerpadla a dalšího příslušenství. Následky selhání rozvodů bývají nákladné, proto zde šetření a lehkomyslnost opravdu není na místě.

 

Proč svěřit svůj vůz Autoservisu Prchal

  • Opravami automobilů se zabýváme od roku 2004. Sledujeme současné trendy - a používáme nejmodernější vybavení. Proto dokážeme i náročné opravy provést s maximální profesionalitou.
  • Víme, že spolehlivost chrání to nejcennější co máte, životy Vás i Vašich blízkých.  Připravíme váš vůz tak, abyste se na něj mohli maximálně spolehnout, a to i v těch nejextrémnějších podmínkách.
  • Opravy v nejbližším možném termínu, i bez objednání - Snažíme se vyjít vstříc vašim potřebám. Pokud je to jen trochu možné, ujmeme se vašeho auta ihned. Pokud ne, nabídneme nejbližší termín.
  • Za kvalitu ručíme - Záruka na práci i na veškeré díly. Všechny naše díly pocházejí z ověřených zdrojů.
 

On-line rezervace servisu vozu

  Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové e-mailem.
 
Autoservis a pneuservis Roman Prchal Třebíč na mapě